Darmowa dostawa od 299,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Aspirin 0,5g - 100 tabletek

Aspirin 0,5g - 100 tabletek

  • Aspiryna znajduje zastosowanie w: bólach o lekkim i średnim nasileniu: bóle głowy różnego pochodzenia (tabl. musujące - także bóle migrenowe), bóle zębów, bóle mięśni. Ból i gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy.
48,50 zł
/ szt. brutto
Cena jednostkowa1,21 zł / g
Produkt niedostępny
Produkt niedostępny
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Aspirin 0,5g

Aspiryna znajduje zastosowanie w: bólach o lekkim i średnim nasileniu: bóle głowy różnego pochodzenia (tabl. musujące - także bóle migrenowe), bóle zębów, bóle mięśni. Ból i gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy.

POJEMNOŚĆ: 100 tabletek

DZIAŁANIE:

Kwas acetylosalicylowy działa głównie przez hamowanie uwalniania i biosyntezy prostaglandyn z nienasyconych kwasów tłuszczowych; zmniejsza agregację płytek krwi przez blokowanie uwalniania z płytek kwasu adenozynodifosforowego i tromboksanu A2. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie, a także długotrwale hamuje agregację płytek krwi. Wchłania się szybko i prawie całkowicie z przewodu pokarmowego. Szybkość wchłaniania zależy od pH treści przewodu pokarmowego. Wiąże się z albuminami osocza w 50-90%. Łatwo przenika do tkanek oraz przez barierę łożyska i do mleka matki. Jest metabolizowany w wątrobie oraz w innych tkankach. Wydalany jest z moczem głównie w postaci metabolitów (w 75% jako kwas salicylurowy) oraz w 10% w postaci nie zmienionej. T0,5 wynosi 2-4 h.

WSKAZANIA:

Bóle o lekkim i średnim nasileniu: bóle głowy różnego pochodzenia (tabl. musujące - także bóle migrenowe), bóle zębów, bóle mięśni. Ból i gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy. Kwas acetylosalicylowy jest jednym z głównych leków przeciwbólowych zalecanym przez WHO w programie zwalczania przewlekłych bólów towarzyszących chorobom nowotworowym.

SPOSÓB UŻYCIA:

Doustnie. Przeciwbólowo, przeciwgorączkowo. Dorośli: doraźnie 1-2 tabl po 500 mg, maksymalnie 4 g kwasu acetylosalicylowego na dobę. Dzieci 7-12 r.ż.: maksymalna dawka dobowa wynosi 1000 mg (2 tabl. po 500 mg na dobę).

SKŁAD:

1 tabl. zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego; 1 tabl. musująca zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego.

PRZECIWWSKAZANIA:

Nadwrażliwość na salicylany. Czynna choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, skaza krwotoczna, III trymestr ciąży, grypa i ospa wietrzna u dzieci do ukończenia 12 r.ż.

Ciąża i okres karmienia piersią

Nie stosować w III trymestrze ciąży (może powodować wady płodu i komplikacje w czasie porodu). W I i II trymestrze ciąży stosować tylko po rozważeniu stosunku ryzyka do oczekiwanych korzyści. Salicylany przenikają w niewielkich ilościach do mleka matki. Dotychczas podczas krótkotrwałego stosowania salicylanów nie stwierdzono działań niepożądanych u noworodków, przerwanie karmienia piersią z reguły nie jest konieczne. Jednakże w przypadku regularnego przyjmowania dużych dawek (>300 mg/dobę) karmienie piersią powinno być wcześniej przerwane ze względu na zagrożenie dla dziecka.

SKUTKI UBOCZNE:

W trakcie leczenia mogą wystąpić: pocenie się, nudności, wymioty, krwawienie z przewodu pokarmowego, zaostrzenie (nawrót) choroby wrzodowej, zaburzenia krzepnięcia krwi, zwiększone krwawienia miesiączkowe. Uważa się, że kwas acetylosalicylowy jako hapten może prowadzić do reakcji uczuleniowych typu dychawicy oskrzelowej. Rzadko powoduje reakcje uczuleniowe pod postacią napadów duszności, zmian skórnych, rumienia, pokrzywki. Większe dawki lub długotrwałe stosowanie może prowadzić do śródmiąższowego zapalenia nerek, przyspieszenia oddechu, niewydolności krążenia, zaburzeń równowagi kwasowo-zasadowej (przejściowa zasadowica a następnie kwasica), stanów zamroczenia, pobudzenia, omamów, drgawek (zwłaszcza u dzieci). Wyjątkowo powoduje zaburzenia o.u.n. (ataksja, zamroczenie, zaburzenia wzroku i słuchu). Opisano pojedyncze przypadki zaburzenia czynności nerek i wątroby, hipoglikemii, ciężkich reakcji skórnych.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Marka
Symbol
aspiryn -100tabl.
POJEMNOŚĆ
100 tabletek
DATA WAŻNOŚCI
Dłuższa niż 12 miesięcy
RODZAJ
Lek
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Strona korzysta z plików cookies z uwagi na realizację usług jak najlepszej jakości. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel