Darmowa dostawa od 299,99 zł

ZYRTEC UCB - 7 tabletek

ZYRTEC UCB - 7 tabletek
6,29 zł
/ szt.
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od 299,99 zł

ZYRTEC UCB x 7 tabletek

Wskazaniami do stosowania Zyrtec UCB są: leczenie przewlekłego oraz sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, alergicznego zapalenia spojówek, przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Skład

1 tabl. powl. zawiera 10 mg dichlorowodorku cetyryzyny.

Działanie

  • Lek przeciwhistaminowy, silny i selektywny antagonista obwodowego receptora histaminowego H1.
  • Wywiera silne i długotrwałe działanie.
  • Hamuje zależną od histaminy wczesną fazę reakcji alergicznej, zmniejsza migrację komórek reakcji zapalnej, m.in. granulocytów kwasochłonnych, oraz zmniejsza uwalnianie mediatorów, związanych z późną fazą odpowiedzi alergicznej.
  • Cetyryzyna jest dobrze wchłaniana z przewodu pokarmowego; pokarm przedłuża wchłanianie, ale nie wpływa na biodostępność leku.
  • Wiąże się w około 93% z białkami osocza.
  • Jest w niewielkim stopniu metabolizowana w wątrobie i wydalana głównie w postaci niezmienionej z moczem.
  • T0,5 we krwi wynosi u dorosłych około 10 h, u dzieci - 5-6 h.


Wskazania

Leczenie przewlekłego oraz sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, alergicznego zapalenia spojówek, przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na cetyryzynę, hydroksyzynę, pochodne piperazyny lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min). Nie należy stosować u pacjentów z dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy Lapp lub zaburzonym wchłanianiem glukozo-galaktozy.

Środki ostrożności

Ostrożnie stosować u pacjentów z niewydolnością nerek (należy dostosować dawkowanie do stopnia niewydolności). Zaleca się zachowanie ostrożności w połączeniu z alkoholem.

Ciąża i okres karmienia piersią

Nie należy stosować w ciąży, z wyjątkiem przypadków zdecydowanej konieczności. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Działanie niepożądane

Zazwyczaj są łagodne i przemijające. Obserwowano senność, zmęczenie, pobudzenie, ból i zawroty głowy, suchość błony śluzowej jamy ustnej, łagodne zaburzenia ze strony układu pokarmowego, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych i stężenia bilirubiny w surowicy, zapalenie błony śluzowej nosa, rzadko reakcje nadwrażliwości (odczyny skórne i obrzęk naczynioruchowy), pojedyncze przypadki zaburzenia diurezy oraz akomodacji oka.

Sposób użycia

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 10 mg raz na dobę. W niewydolności nerek przy klirensie kreatyniny 30-49 ml/min podaje się 5 mg raz na dobę; <30 ml/min - 5 mg co 48 h. Dzieci 4-6 lat: 5 mg raz na dobę; 6-12 lat: 10 mg raz na dobę lub 5 mg 2 razy na dobę.

Kod produktu
zyrtec- UCB-7tabl.
LEKI
KOD EAN
RODZAJ
Lek
,
Suplement diety
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Strona korzysta z plików cookies z uwagi na realizację usług jak najlepszej jakości. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel