Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Panadol Baby zawiesina smak truskawkowy - 100 ml

Panadol Baby zawiesina smak truskawkowy - 100 ml

  • Panadol Baby to lek o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Stosowany zgodnie z zaleceniami nie drażni błony śluzowej żołądka i nie wpływa negatywnie na czynność nerek. Paracetamol ze względu na bezpieczeństwo stosowania, może być podawany bez ko
21,82 zł
/ szt. brutto
Cena jednostkowa0,22 zł / ml
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
14 dni na łatwy zwrot
Sprawdź, w którym sklepie obejrzysz i kupisz od ręki
Panadol Baby zawiesina smak truskawkowy - 100 ml
Panadol Baby zawiesina smak truskawkowy - 100 ml
Bezpieczne zakupy

Panadol Baby zawiesina smak truskawkowy - 100 ml

Panadol Baby to lek o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Stosowany zgodnie z zaleceniami nie drażni błony śluzowej żołądka i nie wpływa negatywnie na czynność nerek. Paracetamol ze względu na bezpieczeństwo stosowania, może być podawany bez konsultacji z lekarzem w leczeniu bólu i gorączki u dzieci już od 3 miesiąca życia.  

POJEMNOŚĆ: 100 ml

DZIAŁANIE:

Lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, poprzez hamowanie aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w o.u.n. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie we krwi po około 30-60 min. T0,5wynosi 1-3 h. Jest metabolizowany w wątrobie. U niemowląt i dzieci dominują połączenia z siarczanami, w wyniku tego metabolit odpowiedzialny za powikłania wątrobowe jest wytwarzany rzadziej lub w mniejszej ilości niż u dorosłych. Wydalanie następuje z moczem w postaci glukuronianów i siarczanów, mniej niż 5 % w postaci nie zmienionej.

WSKAZANIA:

Gorączka i ból występujące:

  • w czasie przeziębienia i grypy
  •  po szczepieniach

Bóle różnego pochodzenia:

  • bolesne ząbkowanie
  •  ból zębów
  • ból głowy
  • ból gardła
  • ból ucha

SPOSÓB UŻYCIA:

Indywidualne, ustalone według masy ciała dziecka (wg siatki centylowej).

1 ml zawiesiny zawiera 24 mg paracetamolu.

W wieku:

  • 3 m.ż. (masa ciała - 6 kg): dawka jednorazowa - 3,5 ml;
  • 6 m.ż. (8 kg) - 5,0 ml;
  • 9 m.ż. (9 kg) - 5,5 ml;
  • 1 r.ż. (10 kg) - 6,0 ml;
  • 2 r.ż. (12,5 kg) - 8,0 ml;
  • 3 r.ż. (15 kg) - 9,0 ml;
  • 4 r.ż. (17 kg) - 10,5 ml;
  • 5 r.ż. (19 kg) - 12,0 ml;
  • 6 r.ż. (21 kg) - 13,0 ml;
  • 9 r.ż. (30 kg) - 19,0 ml;
  • 12 r.ż. (42 kg) - 26,0 ml.

Podawać preparat nie częściej niż co 4 h oraz nie stosować więcej niż 4 dawki w ciągu doby (60 mg paracetamolu/kg m.c./dobę).

U dzieci poniżej 3 m.ż. tylko na wyraźne zlecenie lekarza.

PRZECIWWSKAZANIA:

Nie należy stosować leku Panadol dla dzieci:

  • jeśli stosuje się jednocześnie inne leki zawierające paracetamol
  • w razie nadwrażliwości (uczulenia) na paracetamol lub którykolwiek z innych składników leku
  • w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek u dziecka

Zachować szczególną ostrożność stosując Panadol dla dzieci:

  • u pacjentów z niewydolnością wątroby i nerek
  • u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej

Należy zasięgnąć porady lekarza w przypadku:

  • gdy objawy nie ustąpią po 3 dniach
  • dziecko ma mniej niż 3 miesiące

Uwaga
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

SKŁAD:

5 ml zawiesiny doustnej zawiera:

Substancje czynne:

  • paracetamol 120 mg

Substancje pomocnicze:

  • kwas jabłkowy
  •  azorubinę
  • gumę ksantową
  • syrop glukozowy uwodorniony
  • aromat truskawkowy
  • sorbitol 70 %
  • nipasept sodu
  • sorbitol
  • kwas cytrynowy bezwodny
  • woda oczyszczona

Nie zawiera cukru, alkoholu, salicylanów ani ibuprofenu.
Zawiesina ma smak truskawkowy.


 

Symbol
Paracetamol, Ból, Gorączka
Maksymalna ilość towaru w zamówieniu
5
Pojemność
100ml
Data ważności
Dłuższa niż 12 miesięcy
Rodzaj
Lek
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Strona korzysta z plików cookies z uwagi na realizację usług jak najlepszej jakości. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel