Krótkotrwałe, objawowe leczenie:
- gorączki,
- bólu o nasileniu małym do umiarkowanego.
Wspomagająco w leczeniu stanów zapalnych ucha środkowego.
SPOSÓB UŻYCIA:
- Dzieci o masie ciała powyżej 5 kg (wiek 3-5 miesięcy): 1,25 ml zawiesiny 3 razy na dobę, co odpowiada maksymalnej dobowej dawce ibuprofenu równiej 150 mg.
- Dzieci o masie ciała 7-9 kg (wiek 6-11 miesięcy): 1,25 ml zawiesiny 3-4 razy na dobę, co odpowiada maksymalnej dobowej dawce ibuprofenu równiej 150-200 mg.
- Dzieci o masie ciała 10-15 kg (wiek 1-3 lat): 2,5 ml zawiesiny 3 razy na dobę, co odpowiada maksymalnej dobowej dawce ibuprofenu równiej 300 mg.
- Dzieci o masie ciała 16-19 kg (wiek 4-5 lat): 3,75 ml zawiesiny 3 razy na dobę, co odpowiada maksymalnej dobowej dawce ibuprofenu równiej 450 mg.
- Dzieci o masie ciała 20-29 kg (wiek 6-9 lat): 5 ml zawiesiny 3 razy na dobę, co odpowiada maksymalnej dobowej dawce ibuprofenu równiej 600 mg.
- Dzieci o masie ciała 30-40 kg (wiek 10-12 lat): 7,5 ml zawiesiny 3 razy na dobę, co odpowiada maksymalnej dobowej dawce ibuprofenu równiej 900 mg.
- Przed użyciem należy mocno wstrząsnąć butelką.
- U pacjentów z wrażliwym żołądkiem zaleca się, aby lek był przyjmowany w trakcie posiłku.
Dawki należy podawać co około 6-8 godzin. Jeśli objawy u dziecka w wieku powyżej 6 miesięcy utrzymują się dłużej niż 3 dni lub pacjent czuje się gorzej, należy zasięgnąć porady lekarza. W przypadku niemowląt w wieku 3-5 miesięcy (o masie ciała od 5 kg), należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli objawy nie ustępują po 24 godzinach. Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 3 miesięcy lub o masie ciała poniżej 5 kg.
PRZECIWWSKAZANIA:
- Uczulenie na ibuprofen lub inne podobne leki przeciwbólowe (z grupy NLPZ) lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
- Wystąpienie w przeszłości duszności, astmy, kataru, obrzęku twarzy i/lub dłoni lub pokrzywki po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych podobnych leków przeciwbólowych (z grupy NLPZ).
- Wystąpienie w przeszłości krwawienia lub perforacji przewodu pokarmowego związanej z wcześniejszym stosowaniem leków z grupy NLPZ.
- Występowanie obecnie lub w przeszłości owrzodzenia żołądka i/lub dwunastnicy (choroba wrzodowa) lub krwawienia (dwa lub więcej potwierdzone przypadki owrzodzenia lub krwawienia).
- Ciężka niewydolność wątroby i nerek.
- Ciężka niewydolność serca.
- Krwawienie w mózgu (krwawienie z naczyń mózgowych) lub inne czynne krwawienie.
- Zaburzenia krzepnięcia krwi, ponieważ ibuprofen może wydłużyć czas krwawienia.
- Zaburzenia wytwarzania krwi o nieustalonym pochodzeniu.
- Nie stosować:
- u dzieci z ciężkim odwodnieniem (wywołanym wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów),
- w ostatnich 3 miesiącach ciąży.
SKŁAD:
1 ml zawiesiny doustnej zawiera:
- substancję czynną: ibuprofen 40 mg,
- pozostałe składniki: kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, sodu chlorek, sacharyna sodowa, polisorbat 80, bromek domifenu, maltitol ciekły, glicerol, guma ksantanowa, aromat truskawkowy 500244E (glikol propylenowy, kwas askorbowy (E 300) naturalne i identyczne z naturalnymi substancje aromatyczne), woda oczyszczona.