Darmowa dostawa od 299,99 zł

Essentiale Forte - 300 mg - 50 kapsułek

Essentiale Forte - 300 mg - 50 kapsułek
20,39 zł
/ szt.
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od 299,99 zł
Essentiale Forte - 300 mg - 50 kapsułek
Essentiale Forte - 300 mg - 50 kapsułek

Essentiale Forte zawiera niezbędne fosfolipidy, które są estrami glicerolowymi kwasu cholinofosforowego i nienasyconych kwasów tłuszczowych; linolowego, linolenowego, i oleinowego. Fosfolipidy te ze względu na zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych w łańcuchach bocznych nie mogą być syntetyzowane w organizmie.

Skład (1 kapsułka)

Substancja czynna: Fosfolipidy z nasion soi zawierające (3-sn-fosfatydylo) cholinę 300mg.
Substancje pomocnicze:

 • Rafinowany olej sojowy
 • uwodniony olej rycynowy
 • uwodnione glicerydy pochodzenia roślinnego ( Witepsol W 35)
 • trójglicerydy wyższych kwasów tłuszczowych (Witepsol S 55)
 • etanol
 • etylowanilina
 • p- metoksyacetofenon
 • α- tokoferol

Otoczka:

 • żelatyna
 • tlenek żelaza czerwony E172
 • tlenek żelaza czarny E172
 • tlenek żelaza żółty E172
 • tytanu dwutlenek E171
 • sodu laurylosiarczan
 • woda oczyszczona

Działanie

Fosfolipidy zawarte w Essentiale Forte po dostaniu się do wątroby są wbudowywane w błony komórek wątrobowych. Powoduje to uzupełnienie istniejących ubytków powstałych w skutek procesu chorobowego oraz szybszą  regenerację uszkodzonych komórek wątrobowych. Fosfolipidy są niezbędne w procesie różnicowania się i proliferacji komórek wątrobowych. Hamują procesy włóknienia w wątrobie poprzez zmniejszenie produkcji kolagenu i zwiększenie aktywności rozkładającego go enzymu- kolagenozy.
Wbudowywane w błony komórek wątrobowych fosfolipidy powodują obniżenie wrażliwości tych komórek na czynniki cytotoksyczne systemu immunologicznego. Fosfolipidy są wydzielane do żółci, w której powodują obniżenie stosunku cholesterol/ fosfolipidy i zwiększenie rozpuszczalności w niej cholesterolu- dzięki emulgującym właściwościom niezbędnych fosfolipidów, ma to duże znaczenie w profilaktyce kamicy żółciowej. Fosfolipidy obok kwasów żółciowych odgrywają ważną rolę w trawieniu tłuszczów i wchłanianiu się rozpuszczalnych w nich witamin. Ponad to wielonienasycone kwasy tłuszczowe wchodzące w skład fosfolipidów zmniejszają stężenie cholesterolu i normalizują poziom lipoprotein w surowicy- wykazując korzystne działanie przeciwmiażdżycowe. Zwiększają także transport cholesterolu z tkanek pozawątrobowych do wątroby i aktywują enzymy lipolityczne. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe poprawiają przepływ krwi w naczyniach poprzez zmniejszenie adhezji krwinek płytkowych i zwiększenie elastyczności krwinek czerwonych.

Wskazania

Zmniejsza subiektywne dolegliwości pacjenta takie jak: brak apetytu, wrażenie ucisku w prawym nadbrzuszu spowodowane uszkodzeniem wątroby w wyniku nieprawidłowej diety, działania substancji toksycznych lub w przebiegu zapalenia wątroby.

Sposób użycia

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 2 kapsułki 3 razy na dobę.
Kapsułki należy przyjmować w czasie posiłków, nie rozgryzając ( popijając szklanką wody). Czas terapii nie jest ograniczony.

Przeciwwskazania

 • nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku
 • ze względu na zawartość oleju sojowego produkt może powodować ciężkie reakcje alergiczne

Działania niepożądane:
Niezbyt często mogą wystąpić zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, np. nudności, luźne stolce, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej.

Bardzo rzadko może wystąpić wysypka i pokrzywka

Uwagi

Ciąża i karmienie piersią:
przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.

Oddziaływanie z innymi lekami:
Przed jednoczesnym zastosowaniem leku ze środkami przeciwzakrzepowymi należy poradzić się lekarza.

Kod produktu
essentiale-forte-50kaps
RODZAJ
Lek
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Strona korzysta z plików cookies z uwagi na realizację usług jak najlepszej jakości. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel