- Lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.
Paracetamol 500 mg
Paracetamol Synoptis jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Działanie to wynika głównie ze zdolności paracetamolu do hamowania syntezy prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym. . Paracetamol Polfa - Łódź nie działa przeciwzapalnie, nie uszkadza błony śluzowej żołądka, nie hamuje krzepnięcia ani agregacji płytek krwi, nie wywołuje innych działań niepożądanych typowych dla niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
POJEMNOŚĆ: 50 tabletek
WSKAZANIA:
- bóle różnego pochodzenia, między innymi: bóle głowy (także migreny), stawowe, mięśniowe, miesiączkowe oraz występujące po urazach i zabiegach chirurgicznych oraz stomatologicznych.
- gorączka, np. w stanach grypopodobnych i przeziębieniach.
SPOSÓB UŻYCIA:
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, dorośli i młodzież powyżej 12 lat: doustnie 1 lub 2 tabletki co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa:
- przy stosowaniu krótkotrwałym (do 3 dni)- 8 tabletek w dawkach podzielonych
- przy stosowaniu długotrwałym (do 10 dni)- 5 tabletek w dawkach podzielonych
Odstęp między kolejnymi dawkami powinien wynosić co najmniej 4 godziny.
SKŁAD:
Każda tabletka zawiera:
Substancję czynną: paracetamol 500 mg
oraz substancje pomocnicze: sorbitol, skrobię ziemniaczaną, powidon, magnezu stearynian.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.