Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Ibum 200mg - 60 kapsułek elastycznych

Ibum 200mg - 60 kapsułek elastycznych

  • Lek Ibum zawiera ibuprofen - substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.
29,42 zł
/ szt. brutto
Cena jednostkowa0,74 zł / g
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
14 dni na łatwy zwrot
Bezpieczne zakupy

Ibum 200mg

Lek Ibum zawiera ibuprofen - substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

POJEMNOŚĆ: 60 tabletek

DZIAŁANIE:

Preparat działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

WSKAZANIA:

  • Bóle różnego pochodzenia o słabym i umiarkowanym nasileniu:
  • bóle głowy (w tym także migreny)
  • bóle zębów
  • bóle mięśni
  • bóle po urazach
  • nerwobóle
  • Bolesne miesiączkowanie
  • Stany gorączkowe

SPOSÓB UŻYCIA:

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia:
Bóle różnego pochodzenia, bolesne miesiączkowanie i gorączka: 200-400 mg (1-2 kapsułki), w razie potrzeby co 4-6 godzin. Nie należy stosować dawki większej niż 1200 mg na dobę. Kapsułki należy popić szklanką wody; Leku nie należy stosować dłużej niż 10 dni w leczeniu bólu i dłużej niż 3 dni w leczeniu gorączki, bez konsultacji z lekarzem. Jeżeli mimo przyjmowania leku dolegliwości bólowe i gorączka nasilają się lub występują nowe, dodatkowe objawy, po 2 dniach stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem.

PRZECIWWSKAZANIA:

Nie należy stosować leku u pacjentów

  • z nadwrażliwością na ibuprofen lub którykolwiek ze składników leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).
  • Z czynną lub przebytą chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacją lub krwawieniem, również występującymi po zastosowaniu NLPZ.
  • u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej.
  • z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca.
  • przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększa się ryzyko wystąpienia działań niepożądanych)
  • w ostatnich trzech miesiącach ciąży
  • ze skaza krwotoczną
  • u dzieci w wieku poniżej 12lat.

SKUTKI UBOCZNE:

Niezbyt często:
ból głowy, niestrawność, ból brzucha, nudności, pokrzywka, świąd.

Rzadko:
Biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, obrzęki wynikające z zaburzeń nerek i dróg moczowych.

Bardzo rzadko:
smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja

W pojedynczych przypadkach opisywano:

  • depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych
  • zmniejszenie ilości wydalanego moczu, obrzęk, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w surowicy
  • zaburzenia czynności wątroby
  • nieprawidłowa morfologia krwi
  • rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka
  • ciężkie reakcje nadwrażliwości

Przyjmowanie takich leków jak ibuprofen może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca lub udaru.

Uwagi

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią przed zastosowaniem leku powinny skonsultować się z lekarzem.

Nie należy przyjmować leku IBUM w przypadku stosowania innych leków z grupy NLPZ, innych leków przeciwbólowych albo kwasu acetylosalicylowego. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach nawet tych które wydawane są bez recepty.

W szczególności, przed przyjęciem ibuprofenu, należy poinformować lekarza o przyjmowaniu któregokolwiek z niżej wymienionych leków:

  • kwas acetylosalicylowy w małej dawce (75mg), raz na dobę
  • leki przeciwnadciśnieniowe albo leki moczopędne
  • leki zmniejszające krzepliwość krwi (leki przeciwzakrzepowe lub leki przeciwpłytkowe)
  • kortykosteroidy
  • metotreksat
  • lit
  • zydowudyna

SKŁAD:

1 tabletka:

  • Ibuprofenum 200 mg
  • makrogol 400
  • potasu wodorotlenek 50%
  • żelatyna
  • sorbitol ciekły częściowo odwodniony
  • woda oczyszczona
  • żółcień chinolinowa E 104
  • błękit patentowy E 131

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Symbol
Ibuprofen, ból, gorączka, grypa, przeziębieni
Pojemność
60 kapsułek
Data ważności
Dłuższa niż 12 miesięcy
Rodzaj
Lek
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Strona korzysta z plików cookies z uwagi na realizację usług jak najlepszej jakości. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel