Darmowa dostawa od 299,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Theraflu Total Grip 10 saszetek DATA WAŻNOSCI 07.2021!!!

Theraflu Total Grip 10 saszetek DATA WAŻNOSCI 07.2021!!!

  • Leczy objawy grypy i przeziębienia
9,99 zł
/ szt.
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Sprawdź, w którym sklepie obejrzysz i kupisz od ręki
Theraflu Total Grip 10 saszetek DATA WAŻNOSCI 07.2021!!!
Theraflu Total Grip 10 saszetek DATA WAŻNOSCI 07.2021!!!
Bezpieczne zakupy
Theraflu Total Grip 10 saszetek
SKŁAD:
Substancje czynne:
Substancjami czynnymi leku są paracetamol, chlorowodorek fenylefryny i gwajafenezyna.
 
Jedna saszetka zawiera 1000 mg paracetamolu, 12,2 mg chlorowodorku fenylefryny (co odpowiada 10 mg fenylefryny zasady) oraz 200 mg gwajafenezyny.
 
Pozostałe składniki:
sacharoza, cytrynian sodu, kwas cytrynowy bezwodny, kwas winowy, aromat cytrynowy 87A069, aromat cytrynowy 875060 (zawiera butylohydroksyanizol), aromat mentolowy 876026, acesulfam potasowy (E950), aromat cytrynowy 501.476/AP05.04, aspartam (E951), aromat cytrynowy 875928, żółcień chinolinowa (E104).
 
POJEMNOŚĆ: 10 saszetek
Produkt Theraflu Total Grip jest wskazany u osób dorosłych i młodzieży w wieku od 16 lat.
 
 DZIAŁANIE:
Lek Theraflu Total Grip zawiera trzy substancje czynne:
  • Paracetamol, który jest substancją przeciwbólową i przeciwgorączkową (obniża temperaturę ciała w przypadku gorączki).
  • Chlorowodorek fenylefryny, który zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa.
  • Odblokowuje zatkany nos i ułatwia oddychanie poprzez zmniejszenie obrzęku w przewodach
  • nosowych.
  • Gwajafenezyna jest lekiem wykrztuśnym, który rozrzedza wydzielinę (flegmę) i zmniejsza
  • nasilenie mokrego kaszlu.
 
DAWKOWANIE:
Dwie kapsułki co 4 do 6 godzin, zależnie od potrzeb. Łączna dawka dobowa nie powinna przekraczać 6 kapsułek na dobę (2 kapsułki przyjmowane trzy razy na dobę). Czas trwania leczenia nie powinien przekraczać 3 dni.
 
Pacjenci powinni zasięgnąć porady lekarza, jeżeli objawy będą utrzymywały się dłużej niż 3 dni lub będą się nasilały, albo też jeżeli u pacjenta będzie występował kaszel w połączeniu z wysoką gorączką, wysypką skórną lub uporczywym bólem głowy.
 
Tego produktu leczniczego nie należy stosować u osób dorosłych, osób w podeszłym wieku oraz młodzieży w wieku 16 i więcej lat, jeżeli ich masa ciała wynosi poniżej 50 kg.
 
PRZECIWWSKAZANIA:
Kiedy NIE przyjmować leku Theraflu Total Grip:
  • jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol, chlorowodorek fenylefryny, gwajafenezynę lub
  • którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli u pacjenta występuje choroba serca lub podwyższone ciśnienie krwi (nadciśnienie tętnicze),
  • jeśli pacjent choruje na cukrzycę,
  • jeśli u pacjenta występuje nadczynność tarczycy,
  • jeśli u pacjenta występuje jaskra z zamkniętym kątem przesączania (zwiększone ciśnienie w oku),
  • jeśli u pacjenta występuje guz chromochłonny nadnerczy (rodzaj guza nadnerczy – gruczołów położonych blisko nerek),
  • jeśli pacjent przyjmuje obecnie lub przyjmował w ciągu ostatnich 14 dni inhibitory monoaminooksydazy (inhibitory IMAO, leki stosowane w leczeniu depresji lub choroby Parkinsona),
  • jeśli pacjent przyjmuje trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne,
  • jeśli pacjent przyjmuje beta-adrenolityki (leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia
  • tętniczego i chorób serca),
  • jeśli pacjent przyjmuje inne leki sympatykomimetyczne, takie jak leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej, leki zmniejszające apetyt i leki psychostymulujące podobne do amfetaminy.
DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one
wystąpią.
Należy PRZERWAĆ stosowanie leku Theraflu Total Grip i bezzwłocznie skonsultować się z
lekarzem w przypadku wystąpienia następujących objawów:
  • reakcje alergiczne, w tym świszczący oddech, duszność, obrzęk twarzy lub ust
  • wysypka skórna (w tym pokrzywka, świąd), zaczerwienienie skóry
  • złuszczanie skóry, pęcherze, owrzodzenia, owrzodzenia w jamie ustnej
  • zaburzenia związane z krwią, w tym nietypowe krwawienie lub powstawanie siniaków
  • zażółcenie skóry lub oczu (żółtaczka). Są to oznaki problemów z wątrobą
Powyższe działania niepożądane występują rzadko (mogą wystąpić u 1 na 1000 osób) lub bardzo
rzadko. W szczególności poważne reakcje skórne występują bardzo rzadko (mogą wystąpić u 1 na
10 000 osób).
Poniższe działania niepożądane mogą wystąpić rzadko lub bardzo rzadko (u maksymalnie 1 na
1000 osób lub 1 na 10 000 osób). Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli wystąpi którekolwiek z niżej
wymienionych objawów:
  • ból lub dyskomfort w jamie brzusznej (biegunka, nudności, wymioty)
  • bóle głowy, zawroty głowy
  • wysokie ciśnienie krwi, kołatanie serca, szybkie bicie serca
  • zaburzenia snu, niepokój, pobudzenie psychoruchowe, nerwowość, drażliwość lub dezorientacja
  • problemy z oddychaniem
  • rozszerzenie źrenicy, zwiększone ciśnienie w oku
W rzadko występujących przypadkach można także zaobserwować nieprawidłowe wyniki badań
laboratoryjnych testów czynnościowych wątroby.
 
 
ŚRODKI OSTROŻNOŚĆI:
Ważne jest, aby przyjmować lek Theraflu Total Grip TYLKO wtedy, gdy występują WSZYSTKIE następujące objawy: ból i (lub) gorączka, przekrwienie błony śluzowej nosa i mokry kaszel.
Lek zawiera paracetamol. NIE NALEŻY przyjmować leku równocześnie z innymi produktami zawierającymi paracetamol.
  • W przypadku podania dawki większej niż maksymalna dawka dobowa paracetamolu może wystąpić ciężkie uszkodzenie wątroby.
  • Nawykowe przyjmowanie leków przeciwbólowych, a zwłaszcza połączenia kilku substancji o działaniu przeciwbólowym, może prowadzić do trwałego uszkodzenia nerek z ryzykiem niewydolności nerek.
  • Nie należy spożywać napojów alkoholowych podczas stosowania tego leku.
  • Nie należy przyjmować leku równocześnie z innymi lekami przeznaczonymi do leczenia kaszlu, przeziębienia lub kataru.
  • Należy skontaktować się z lekarzem, gdy objawy nasilą się lub nie ustąpią w ciągu 3 dni lub w przypadku, kiedy kaszlowi towarzyszy wysoka gorączka, wysypka skórna lub uporczywy ból głowy.
  • Przed zastosowaniem leku Theraflu Total Grip należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w przypadku występowania:zaburzeń czynności układu sercowo-naczyniowego
  • zaburzeń czynności wątroby
  • zaburzeń czynności nerek
  • przerostu gruczołu krokowego (prostaty), ponieważ może występować zatrzymanie moczu lub
  • trudności z oddawaniem moczu
  • problemów z krążeniem krwi (takie jak objaw Raynauda)
  • łagodnej żółtaczki (zespół Gilberta)
  • niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (niedobór enzymu)
  • nieprawidłowego rozpadu czerwonych krwinek (niedokrwistość hemolityczna)
  • odwodnienia lub przewlekłego niedożywienia
  • przewlekłego kaszlu, astmy lub rozedmy płuc (choroba płuc)
INTERAKCJE:
Nie należy stosować leku Theraflu Total Grip, jeżeli pacjent przyjmuje:
  • lub przyjmował w ciągu ostatnich 14 dni inhibitory monoaminooksydazy (inhibitory IMAO) stosowane w leczeniu depresji lub choroby Parkinsona
  • trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne stosowane w leczeniu depresji
  • leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, np. beta-adrenolityki
  • leki zawierające leki sympatykomimetyczne, takie jak leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej, leki zmniejszające apetyt i leki psychostymulujące podobne do amfetaminy
  • Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez
  • pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w szczególności o lekach takich jak:leki stosowane w leczeniu niewydolności serca i nieprawidłowego rytmu serca (digoksyna i inne glikozydy nasercowe)
  • leki rozrzedzające krew (przeciwzakrzepowe), takie jak warfaryna lub inne pochodne kumaryny
  • leki stosowane w leczeniu nudności i wymiotów, jak metoklopramid lub domperydon
  • leki stosowane w leczeniu gruźlicy (ryfampicyna i izoniazyd) i zakażeń bakteryjnych (chloramfenikol)
  • leki stosowane w leczeniu drgawek, takie jak lamotrygina, fenytoina, fenobarbital i karbamazepina
  • kolestyramina stosowana w celu obniżenia stężenia cholesterolu
  • zydowudyna (AZT) stosowana w leczeniu zakażenia wirusem HIV (AIDS)
  • probenecyd stosowany w leczeniu dny moczanowej
  • ergotamina i metysergid, stosowane w leczeniu migreny
  • leki stosowane w leczeniu gorączki lub łagodnych dolegliwości bólowych (salicylany,salicylamid)
  • leki zawierające paracetamol lub leki obkurczające błonę śluzową nosa stosowane w leczeniu przeziębień i grypy
  • halogenowane leki znieczulające stosowane w celu znieczulenia przed operacją
  • należy poinformować lekarza o przyjmowaniu tego leku w przypadku wykonywania badań moczu.
 
Ciąża i karmienie piersią:
  • Nie należy stosować leku Theraflu Total Grip podczas ciąży i karmienia piersią.
 
 
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży:
  • Nie należy stosować tego leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat, ani też u młodzieży w wieku od 16 do 18 lat o masie ciała poniżej 50 kg.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Kod produktu
18012
DATA WAŻNOŚCI
07.2021r
POJEMNOŚĆ
10 saszetek
RODZAJ
Lek
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Strona korzysta z plików cookies z uwagi na realizację usług jak najlepszej jakości. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel