Darmowa dostawa od 299,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Sinecod 5mg/ml krople - 20 ml

Sinecod 5mg/ml krople - 20 ml

  • Sinecod zawiera substancję czynną - butamiratu cytrynian. Butamiratu cytrynian jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym.
15,79 zł
/ szt. brutto
Cena jednostkowa0,79 zł / ml
Produkt niedostępny
Produkt niedostępny
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Sinecod 5mg/ml krople

Sinecod zawiera substancję czynną - butamiratu cytrynian. Butamiratu cytrynian jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym.

POJEMNOŚĆ: 20 ml

DZIAŁANIE:

Lek działa przeciwkaszlowo.

WSKAZANIA:

Sinecod w postaci kropli doustnych stosowany jest w objawowym leczeniu kaszlu różnego pochodzenia.

SPOSÓB UŻYCIA:

Lek należy stosować doustnie.
Dzieci w wieku od 2 miesięcy do ukończenia 1. roku życia: 10 kropli 4 razy na dobę;
Dzieci po ukończeniu 1.go roku życia do 3 lat: 15 kropli 4 razy na dobę;
Dzieci powyżej 3 roku życia: 25 kropli 4 razy na dobę.
Leku Sinecod nienależy stosowac u dzieci poniżej 2. miesiąca życia.

SKŁAD:

Substancja czynną leku jest butamiratu cytrynian. 1 ml roztworu (22 krople) zawiera 5 mg cytrynianu butamiratu,
Inne składniki leku to:

  • sorbitol 70% roztwór
  • sacharyna sodowa
  • wanilina
  • kwas benzoesowy
  • etanol 96% (v/v)
  • glicerol
  • wodorotlenek sodu 30% roztwór w/w
  • woda oczyszczona

PRZECIWWSKAZANIA:

Nie stosować leku Sinecod jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na butamiratu cytrynian lub którykolwiek z pozostałych składników leku Sinecod.

SKUTKI UBOCZNE:

Rzadko (częściej niż u 1 na 10 000, ale rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów stosujących lek) występują następujące objawy:

  • senność,
  • nudności,
  • biegunka,
  • pokrzywka.

Uwagi

Jeśli kaszel utrzymuje się dłużej niż 7 dni, należy skontaktować się z lekarzem.
Ciąża i karmienie piersią: przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.
Lek Sinecod może powodować senność.
Lek zawiera sorbitol.
Lek przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Kod produktu
sinecod-krople-20ml
DATA WAŻNOŚCI
Dłuższa niż 24 miesiące
POJEMNOŚĆ
20ml
RODZAJ
Lek
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Strona korzysta z plików cookies z uwagi na realizację usług jak najlepszej jakości. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel