Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Paracetamol Hasco 250mg - 10 czopków

Paracetamol Hasco 250mg - 10 czopków

  • Preparat stosowany w bólach różnego pochodzenia, stanach gorączkowych.
5,65 zł
/ szt. brutto
Cena jednostkowa0,28 zł / g
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
14 dni na łatwy zwrot
Bezpieczne zakupy

Paracetamol Hasco 250mg

Preparat stosowany w bólach różnego pochodzenia, stanach gorączkowych.

POJEMNOŚĆ: 10 czopków

DZIAŁANIE:

Paracetamol Hasco jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godz. Działanie przeciwgorączkowe trwa 6-8 godz.

SPOSÓB UŻYCIA:

Czopki Paracetamol Hasco stosuje się doodbytniczo. U dorosłych stosuje się dawkę 500 mg jednorazowo. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu dla osób dorosłych w przypadku leczenei krótkotrwałego wynosi 4,0 g, a długotrwałego 2,6 g. U dzieci dawkę ustala się wg masy ciała (przeciętna jednorazowa dawka wynosi 10-15mg/kg masy ciała) lub według poniższej tabeli wiekowej:

  • 3 miesiące - 1rok - 80 mg
  • 2-3 lata - 125 mg
  • 4-6 lat - 125 mg do 250 mg
  • 7-8 lat - 250 mg
  • 9-10 lat 250 mg do 500 mg
  • 11-12 lat - 500 mg.

Pojedynczą dawkę można podawać 4 razy na dobę nie częściej niż co 4 godziny.

SKŁAD:

1 czopek zawiera:

  • Substancja czynna: paracetamol 250 mg.
  • Substancja pomocnicza: tłuszcz stały (Witepsol S58).

PRZECIWWSKAZANIA:

Nie należy stosować leku Paracetamol HASCO, jeśli występuje nadwrażliwość na paracetamol, ciężka niewydolność wąroby lub wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność nerek.

SKUTKI UBOCZNE:

W dawkach leczniczych paracetamol jest stosunkowo mało toksyczny.
Zaburzenia krwi i układu chłonnego

  • bardzo rzadko (< 1/10 000) : agranulocytoza, małopłytkowość, niedokrwistość.

Zaburzenia układu  oddechowego

  • rzadko (>1/10 000 do <1/1000) : obrzęk krtani.

Zaburzenia nerek i dróg moczowych

  • bardzo rzadko: kolka nerkowa, niewydolność nerek, zaburzenia czynności nerek, ropomocz.

Zaburzenia układu immunologicznego

  • rzadko: obrzęk naczynioruchowy, reakcje rzekomoanafilaktyczne (m.in.: spadek ciśnienia, skurcz oskrzeli, pokrzywka).
  • bardzo rzadko: uczulenie

Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych

  • bardzo rzadko: zapalenie wątroby.

Uwagi

Bez zalecenia lekarza nie stosować:

  • przeciwbólowo dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci,
  • w przypadku bólu gardła dłużej niż 2 dni,
  • w przypadku nawracającej lub wysokiej gorączki dłużej niż 3 dni.

W czasie stosowania paracetamolu nie należy pić napojów alkoholowych, nie stosować leku u osób uzależnionych od alkoholu.
U pacjentów z astmą, uczulonych na kwas salicylowy może wystąpić uczulenie na paracetamol.
Ciąża i karmienie piersią: przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.
Równoczesne stosowanie paracetamolu i leków zwiększających metabolizm wątrobowy, takich jak niektóre leki nasenne lub przeciwpadaczkowe czy też ryfampicyna, a także równoczesne picie alkoholu, może prowadzić do uszkodzenia wątroby.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Symbol
paracetamol-hasco-250mg
Pojemność
10 czopków
Data ważności
Dłuższa niż 12 miesięcy
Rodzaj
Lek
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Strona korzysta z plików cookies z uwagi na realizację usług jak najlepszej jakości. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel