Darmowa dostawa od 299,99 zł

Cardio Teva 75mg - 60 tabletek DATA WAŻNOŚCI 09.2021r!!!

Cardio Teva 75mg - 60 tabletek DATA WAŻNOŚCI 09.2021r!!!
3,99 zł
/ szt.
0,20 zł / g
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od 299,99 zł
Cardio Teva 75mg - 60 tabletek DATA WAŻNOŚCI 09.2021r!!!
Cardio Teva 75mg - 60 tabletek DATA WAŻNOŚCI 09.2021r!!!

CARDIOTEVA to lek wydawany bez recepty, który jest stosowany w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych u pacjentów ze stabilną dławicą piersiową, stwierdzonej w wywiadzie, z wyjątkiem ostrej fazy. Jest stosowany w celu zapobiegania zatkania przeszczepu naczyniowego po kardiochirurgicznym zabiegu wszczepienia pomostów aortalno-wieńcowych (by-pass) (ang. Coronary Artery Bypass Grafting - CABG) i angioplastyki wieńcowej z wyjątkiem ostrej fazy. Lek CARDIOTEVA stosuje się również w zapobieganiu tworzeniu się zakrzepów krwi po zabiegach chirurgicznych serca, aby rozszerzyć lub odblokować naczynia krwionośne. Ten lek nie jest zalecany do stosowania w sytuacjach wymagających nagłej pomocy. Może być stosowany jedynie profilaktycznie. 

POJEMNOŚĆ: 56 tabletek

SKŁAD:

 • Kwas acetylosalicylowy 75 mg.

WSKAZANIA:

Wskazaniem do stosowania preparatu jest choroba niedokrwienna serca oraz wszelkie sytuacje kliniczne, w których celowe jest zapobieganie agregacji krwinek płytkowych:

 • zapobieganie zawałowi serca u osób dużego ryzyka
 • w niestabilnej chorobie wieńcowej
 • u osób po przebytym już zawale
 • stan po wszczepieniu pomostów aortalno-wieńcowych, angioplastyce wieńcowej
 • zapobieganie zatorom naczyń mózgowych u osób z migotaniem przedsionków
 • u osób po przebytym udarze zatorowym mózgu
 • u osób z zarostową miażdżycą tętnic obwodowych

DAWKOWANIE:

Zwykle 75 lub 150 mg 1 – 2 razy na dobę lub co drugi dzień w czasie posiłku. Jeśli konieczne jest szybkie działanie antyagregacyjne, celowe jest rozpoczęcie leczenia od 300 mg dziennie przez 2 dni, a następnie zmniejszenie dawki do wartości 75 – 150 mg. Tabletki należy połykać w całości, nie rozgryzać.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • nadwrażliwość na pochodne kwasu salicylowego,
 • uczulenie na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, tzw. astma aspirynowa,
 • nie stosować u dzieci poniżej 15 roku życia chorych na zakażenia wirusowe, z uwagi na podejrzenie o powodowanie zespołu Rey’a,
 • nie stosować leku w ciąży,
 • choroba wrzodowa,
 • skaza krwotoczna, hemofilia, polipy nosa, trombocytopenia.

WAŻNE INFORMACJE:
 

Z uwagi na możliwość nadmiernej skłonności do krwawień, kwas acetylosalicylowy nie powinien być podawany na 5 # 7 dni przed planowanym zabiegiem operacyjnym. U osób szczególnie wrażliwych należy zachować ostrożność: u chorych na astmę oskrzelową i inne choroby alergiczne, u osób ze zwiększoną skłonnością do krwawień (hemofilia, niedobór witaminy K), u osób z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, w niedoborze dehydrogenazy glukozo-6-fosforanu z uwagi na ryzyko hemolizy.

INTERAKCJE:

Częstość występowania interakcji kwasu acetylosalicylowego stosowanego w małych dawkach nie jest dokładnie znana. Lek podawany w dawkach konwencjonalnych nasila działanie leków przeciwzakrzepowych (z grupy pochodnych kumaryny i pochodnych mocznika). Jednoczesne podawanie tych leków może być przyczyną nadmiernych krwawień; jednoczesne stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych powoduje wzajemne nasilenie działań niepożądanych (zastrzeżenie to nie odnosi się do paracetamolu); hamuje działanie leków moczopędnych # furosemidu i spironolaktonu; osłabia hipotensyjne działanie inhibitorów konwertazy angiotensyny (kaptopril, enalapril), tiazydów (hydrochlorotiazyd, chlortalidon, klopamid) i innych leków hipotensyjnych; może zwiększać stężenie frakcji wolnej kwasu walproinowego, nasilając jego działanie. W konwencjonalnych dawkach (300 mg) może dawać interakcję z doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:

Kwas acetylosalicylowy podawany w małej dawce jest z reguły dobrze tolerowany przez chorych. Większość opisanych działań niepożądanych występowała po dawkach rzędu kilkuset do kilku tysięcy miligramów dziennie; nie można jednak wykluczyć, że objawy takie mogą wystąpić u osób wrażliwych po dawkach mniejszych. Uczulenie na kwas acetylosalicylowy występuje najczęściej w wieku średnim, najczęściej u kobiet. Reakcje pojawiają się niezależnie od wielkości podanej dawki. Objawami uczulenia mogą być: nieżyt nosa, polipy nosa, skurcz oskrzeli, obrzęk naczyniowy, pokrzywka, eozynofilia. Niezależnie od tych objawów kwas acetylosalicylowy może spowodować tzw. astmę aspirynową, która jest przeciwwskazaniem do jego stosowania; rzadko trombocytopenia oraz niedokrwistość hemolityczną. Dolegliwość ze strony przewodu pokarmowego i krwawienia po niskich dawkach stosowanych dojelitowo występują bardzo rzadko.

Producent
DATA WAŻNOŚCI
09.2021r
POJEMNOŚĆ
56 tabletek
RODZAJ
Lek
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Strona korzysta z plików cookies z uwagi na realizację usług jak najlepszej jakości. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel