Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
 ACERBI #Sprawdź kleszcza 1 sztuka

ACERBI #Sprawdź kleszcza 1 sztuka

34,39 zł
/ szt. brutto
Produkt niedostępny
Produkt niedostępny
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

ACERBI #Sprawdź kleszcza 1 sztuka

Na całym świecie istnieje ponad 800 gatunków kleszczy. Ixodes ricinus (kleszcz pospolity) jest gatunkiem mającym największe znaczenie w epidemiologii chorób odkleszczowych ludzi i zwierząt. Wśród chorób przenoszonych przez kleszcze, borelioza (choroba z Lyme) stanowi największy problem epidemiologiczny. Borelioza jest zakaźną choroba odzwierzęcą, powstającą w wyniku zakażenia krętkami Borrelia burgdorferi sensu stricto, ale także innymi gatunkami, które są z nią blisko spokrewnione m.in. B. afzelii, B. garinii, B. Spielmani, określane łącznie, jako genogatunki. Objawy boreliozy są zróżnicowane. Charakterystycznym objawem boreliozy jest rumień wędrujący. Szybka diagnoza oraz właściwe leczenie pozwoli ograniczyć lub uniknąć wystąpienie poważnych powikłań. Szacuje się, że około 20-25% kleszczy jest zainfekowanych krętkami boreliozy, co oznacza, że 1 na 4 kleszcze może nas zarazić boreliozą.

Test sprawdźkleszcza to test płytkowy przeznaczony do szybkiego i bezpośredniego wykrywania bakterii boreliozy u kleszcza. Szybki test sprawdźkleszcza wykrywa bakterie B. garinii, B. afzelii, B. burgdorferi sensu stricto i B. spielmanii. Wykonanie testu zajmuje 10 minut. Test posiada bardzo wysoką czułość i swoistość, dzięki czemu wykonując test mamy pewność, czy nasz kleszcz był zainfekowany. Test sprawdźkleszcza szybko i bezpośrednio wykrywa krętki boreliozy u kleszcza.

ZASTOSOWANIE:

Test diagnostyczny Sprawdź kleszcza został zaprojektowany z myślą o wykrywaniu bakterii boreliozy u kleszcza. Rekomendowany jest do zastosowania u każdej osoby, która została ukąszona przez tego pajęczaka.

SPOSÓB UŻYCIA:

W celu przeprowadzenia badania należy wyjąć test z foliowego opakowania rozrywając miejsce zgrzewu. Następnie przygotować pozostałe elementy potrzebne do wykonania testu: pipetę, butelkę z odczynnikiem, patyczek drewniany, probówkę.

Badanie kleszcza najlepiej rozpocząć bezpośrednio po jego usunięciu. Ważnym elementem procedury testowania jest dokładne rozgniecenie kleszcza. Ostrożnie usuń kleszcza i upewnij się, że kleszcz został usunięty w całości. Kleszcza najlepiej usuwać pęsetą (lub odpowiednimi szczypcami lub haczykami) łapiąc go tuż przy nasadzie, czyli głowie i pociągając w kierunku przeciwnym do kierunku, w którym jest wbity kleszcz. Miejsce po usunięciu należy zdezynfekować.

PROCEDURA BADANIA:

Optymalne wykonanie testu zależy od rozmiaru kleszcza:
kleszcz jest mniejszy niż 8 mm – procedura badania „małe i średnie kleszcze”;
rozmiar kleszcza przekracza 8 mm – procedura „duże kleszcze”.

  • Kleszcze małe i średnie (< 8 mm):

Umieścić kleszcza w probówce i dodać 3 krople odczynnika (buteleczka z odczynnikiem).
Rozgnieść kleszcza drewnianym patyczkiem, aż płyn się odbarwi. Do rozgniecenia kleszcza użyć ostrej strony drewnianego patyczka. Następnie wyjąć drewniany patyczek.
Z probówki pobrać pipetą uzyskany płyn. Upewnić się, że nie zostały wzięte żadne cząstki kleszcza.
Do dołka testu płytkowego należy odmierzyć 3 krople pobranego z probówki płynu. Trzeba upewnić się, że nie pobrano żadnych cząstek kleszczy, ponieważ mogą one zatkać pole testowe.
Płyn zaczyna przebiegać przez pasek testowy.
Odczekać 10 minut na wynik testu.

  • Duże kleszcze:

Umieść kleszcza w probówce.
Zmiażdżyć kleszcza dostarczonym drewnianym patyczkiem (ostra strona).
Pobrać płyn uzyskany po rozgnieceniu kleszcza pipetą. Należy upewnić się, że nie zostały wzięte żadne cząstki kleszcza.
Dodać kroplę płynu uzyskanego po rozgnieceniu kleszcza do dołka testu płytkowego i zostawić na kilka sekund.
Następnie dodać 2 krople odczynnika (buteleczka z odczynnikiem) bezpośrednio do dołka.
Płyn zaczyna przebiegać przez pasek testowy.
Odczekaj 10 minut na wynik testu. 

WAŻNE INFORMACJE:

Interpretacja wyniku testu: Pozytywny wynik testu oznacza, że kleszcz jest nosicielem jednego z 4 genotypów krętków boreliozy. Jeżeli doszło do ugryzienia, pilnie skontaktuj się lekarzem pierwszego kontaktu, gdyż istnieje wysokie ryzyko zarażenia krętkami boreliozy. Negatywny wynik testu oznacza, że kleszcz nie jest nosicielem bakterii boreliozy. Mimo ujemnego wyniku testu pamiętaj, że kleszcze przenoszą wiele chorób. W przypadku wystąpienia objawów, poinformuj lekarza, że doszło do ugryzienia.

Nieprawidłowy wynik Jeśli po przeprowadzeniu testu nie pojawi się żadna linia kontrolna, test jest nieprawidłowy. Prawdopodobnie badanie nie zostało przeprowadzone prawidłowo lub data ważności wygasła. W przypadku silnego barwienia tła po 10 minutach, kaseta testowa może być opłukana pod zimną bieżącą wodą aby zmyć kolor tła; wynik badania pozostanie widoczny.

Test przechowuj w temperaturze od 2 do 30 °C z dala od bezpośrednich promieni słonecznych, nie zamrażaj. Torebkę z testem otwórz przed bezpośrednim użyciem. Dokładnie zmiażdż kleszcza przed użyciem. Testu użyj wyłącznie raz i trzymaj go z dala od dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do pobrania
Symbol
test-na-nietol.-pokarm.
Data ważności
Dłuższa niż 24 miesiące
Pojemność
1 sztuka
Rodzaj
Inne
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Strona korzysta z plików cookies z uwagi na realizację usług jak najlepszej jakości. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel