- Lek przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.
Amol
Lek przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.
POJEMNOŚĆ: 150 ml
DZIAŁANIE:
Amol stanowi roztwór mentolu oraz mieszaniny olejków eterycznych. Ze względu na zawarte w nim składniki wykazuje działanie przeciwbólowe, dezynfekujące przeciwświądowe i uspokajające, poprawia procesy trawienia działa wiatropędnie, rozkurczająco oraz poprawia ukrwienie skóry. Stosowany jest również w chorobach górnych dróg oddechowych oraz w leczeniu nerwobóli i bólach głowy.
Substancje czynne leku Amol to:
- olejek mięty pieprzowej działa żółciopędnie i żółciotwórczo.Głównym składnikiem tego olejku jest mentol (działa żółciopędni, spazmolitycznie, przeciwświądowo oraz przeciwbólowo).
- Olejek lawendowy ułatwia trawienie, działa wiatropędnie i przeciwskurczowo, a także uspokajająco i uśmierzająco w bólach głowy na tle nerwowym.
- Olejek cytronelowy zmniejsza napięcie nerwowe. Stosowany jest wspomagająco w leczeniu bezsenności.
- Olejek cynamonowy pobudza wydzielanie soku żołądkowego, działa wiatropędne i przeciwbiegunkowo.
- Olejek goździkowy stosowany jest w przewlekłych bólach migrenowych, w bólach zębów, łagodnych infekcjach jamy ustnej i skóry. Ze względu na właściwości dezynfekujące w bólach gardła, kaszlu związanych z przeziębieniem oraz w opatrunkach na drobne rany.
- Olejek cytrynowy wzmaga wydzielanie śluzu. Działa słabo spazmolitycznie i dezynfekująco.
WSKAZANIE:
- Wewnętrznie: przeziębienia (ból gardła, kaszel, chrypa), zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nieżyt jelit, wzdęcia, mdłości, bóle brzucha), dolegliwości na tle nerwowym, zaburzenia snu, migrena.
- Zewnętrznie: bóle mięśniowe i stawowe, rwa kulszowa, ból głowy, nerwobóle, ból zębów, ukąszenia owadów, wypryski skórne, higiena jamy ustnej
SPOSÓB UŻYCIA:
- Wewnętrznie: doustnie 10-15 kropli preparatu w 1/2 szklanki płynu lub z cukrem. Do inhalacji 1 łyżeczkę na 1 l gorącej wody.
- Zewnętrznie: wcierać bez rozcieńczania w bolące miejsca, można stosować w postaci okładu po rozcieńczeniu wodą (1:3).
PRZECIWWSKAZANIA:
w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu
- w astmie oskrzelowej i innych schorzeniach dróg oddechowych, którym towarzyszy silna nadwrażliwość dróg oddechowych
- u dzieci poniżej 12 roku życia.
Wewnętrznie:
- niedrożność dróg żółciowych (np. w przebiegu kamicy żółciowej), zapalenie pęcherzyka żółciowego
- u osób z przewlekłymi chorobami wątroby, u osób uzależnionych od alkoholu
Zewnętrznie:
- na uszkodzoną skórę np. przy oparzeniach, wypryskach i ranach otwartych, przy chorobach skóry przebiegających z wysypką, na błony śluzowe oraz w okolicach oczu.
SKŁAD:
100 g preparatu zawiera:
- olejek melisy indyjskiej 1,0 g
- goździk 1,0 g
- kora cynamonowa 2,4 g
- cytryna 5,7 g
- mięta pieprzowa 2,4 g
- lawenda 2,4 g
- mentol 17,23 g
- alkohol etylowy ad 100 g.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.